טיפול בסימני הרזיה

//טיפול בסימני הרזיה
טיפול בסימני הרזיה

בעוד שתוצאות ההרזיה הן לרב מאוד רצויות וגורמות, לא פעם, לתחושה נינוחה יותר עם גופנו כמו גם לביטחון עצמי גבוה יותר, הרי שתופעת סימני ההרזיה עלולה לחבל בתחושות אלו. מדוע זה קורה, מה ניתן לעשות בנושא, האם ניתן להעלים אותם לחלוטין ומהו הטיפול האידיאלי לשם כך? ריכזנו את כל המידע הרלוונטי במאמר שלפניכם.

מהם סימני הרזיה וכיצד הם נוצרים?

סימני הרזיה הם למעשה פסים אדמדמים-סגולים או לבנים המופיעים על העור. כאשר נפח הגוף משתנה בצורה דרסטית, סיבי הקולגן והאלסטין, אשר הם המרכיבים של רקמת העור והאחראים על חוזקו וגמישותו, מנסים להתאים את עצמם לנפח החדש והדבר יוצר קרע או שבר בשכבת העור הפנימית, מה שיוצר את סימני המתיחה האלו. בעוד שהם נפוצים במיוחד באזור הבטן והירכיים, הם בהחלט עשויים להופיע גם בחזה ובזרועות. הסיבות להופעתם הן לרב כתוצאה מהריון או מקפיצות משמעותיות במשקל, אך הם עשויים להיגרם גם אצל אנשים צעירים בשל נטייה גנטית או בשל שינויים הורמונליים.

השלכות סימני ההרזיה

בעוד שהופעתם של הסימנים עלולה להיות מבהילה, חשוב לציין ולהיות מודעים לכך כי אין כל סיבה לחשוש, שכן אין לסימני ההרזיה השלכות בריאותיות והם אינם גורמים לנזק. עם זאת, בהחלט יש מקום להתייחס להשלכות הנפשיות שעשויות להיות להם, מאחר והופעתם גורמת לאנשים רבים לתחושות חוסר ביטחון בגופם ואי נוחות הכרוכה בחשיפתם של הסימנים. פעמים רבות נתפסים סימני ההרזיה כ"בעיה אסתטית", ופתרונות טיפול לא יעילים בסימנים עשויים לגרום לתסכול רב בקרב הסובלים מכך.

יעילות הטיפולים

יש להיות מודעים לכך כי אין כיום אף טיפול אשר ביכולתו להעלים את הסימנים לחלוטין ולהחזיר את העור למצבו הקודם, אך בהחלט ניתן לשפר את המצב בצורה ניכרת וליצור הבדל משמעותי ביותר. בטיפול בסימני הרזיה, הדבר החשוב ביותר אשר יש לו השפעה ניכרת על התוצאות הוא התזמון – ככל שמתחילים לטפל מוקדם יותר בסימנים, סמוך לזמן הופעתם ולפני שהם הופכים ללבנים, יש סיכוי טוב יותר לזכות בתוצאות משביעות רצון.

הדרך האפקטיבית לטיפול בסימני הרזיה

מאחר וסימני ההרזיה נפוצים מאוד, קיימות כיום בשוק מגוון שיטות טיפול – אך רובן אינן אפקטיביות כלל. השיטה האינטגרטיבית אשר פותחה על ידי אווי דרור, מנכ"לית ובעליה של המרכז לטיפול בצלוליט, מציעה את הפיתרון האולטימטיבי לטיפול בסימני הרזיה. הסיבה העיקרית להיותו של הטיפול אפקטיבי היא חידוש סיבי הקולגן בעור הנעשה באמצעותה, דבר אשר יוצר שיפור משמעותי בסימנים הקיימים, אך גם מסיייע במניעת היווצרותם של סימנים חדשים. בנוסף מאפשרת השיטה אבחון פרטני המנבא מראש את אפקטיביות הטיפול, וחוזה את מידת הצלחתו. אבחון זה מאפשר למטופלים להיערך מראש לתוצאות מציאותיות, ולקבל הערכה של כמות הטיפולים שתידרש על מנת להביא את עורם למצב הטוב והאסתטי ביותר.

2019-08-09T07:40:50+03:00סימני מתיחה|