טיפול להפגת מתחים

/טיפול להפגת מתחים
טיפול להפגת מתחים2019-05-27T14:07:03+03:00

למעלה מ-50% מאוכלוסית העולם המערבי היו רוצים לחיות בפחות מתח. מתח נפשי, ברמות שונות, מלווה אותנו מדי יום. החיים המודרניים בעולם המודרני מעמיסים על מערכות הגוף האנושי. מעמסה מעבר ליכולות שלנו להכיל, יגרמו לסטרס (מתח נפשי). מידע רב וממקורות מגוונים דורשים את תשומת ליבנו בו זמנית. בד"כ אדם לא מסוגל להתמקד ביותר מארבע דברים בו זמנית. המטלות הרבות בחיי היום יום: עבודה, טיפול בילדים, פגישות מחוץ לעבודה, פקקי תנועה ותחבורה רעשנית, הורים מבוגרים…. וכד. דאגות פרנסה, דאגות בריאות, דאגה לשלמותנו הפיזי באזור הגיאוגרפי הבעייתי בו אנחנו חיים כל אלה ואחרים בדרך כלל יגרמו לסטרס (מתח נפשי).

כיצד זה קורה?

הורמון הקורטיזול קיים בבני אדם והוא מכונה "הורמון הסטרס". הוא נפרש לגוף במצבי סכנה גופנית או נפשית וכפי שהגוף שלנו מתרגם את הסיטואציה. תפקידו של הורמון הקורטיזול הוא להכין את הגוף להתמודדות עם מצבי סטרס. במצב של סטרס כמו במצב של סכנה, הגוף נמצא במה שמכונה מצב של "הילחם או ברח" ויש צורך בהרבה אנרגיה להתמודדות עם מצב הסטרס אותו אנו חווים. במצב זה הגוף מוציא מהתאים סוכר וחומצות שומן אל מחזור הדם כדי לספק לשרירים אנרגיה הדרושה בזמן סכנה. בנוסף, לקורטיזול חשיבות רבה בכל הנוגע לפירוק חומרי תזונה וחילוף החומרים בגוף. כשרמת הקורטיזול תקינה בגוף, הוא מסייע למערכת החיסון, מגן על מערכת השרירים ותורם להרגשת חיוניות. לעומת זאת, מצבי סטרס מתמשכים עלולים להוביל לייצור רמות קורטיזול גבוהות, וכתוצאה מכך לעלייה במשקל הגוף. מצב של סטרס גורם לעליות וירידות ברמת האנרגיה בגוף ואז הנטיה היא להיעזר בקפה, אלכוהול וג'אנק פוד כדי "להתאושש" כמה שיותר מהר. העליה במשקל תהיה בעיקר בבטן מכיוון שבאזור הבטן מצויים תאי שומן העשירים בקולטנים לחומר המופרש מהורמון הקורטיזול.

כיצד מתמודדים עם סטרס?

ישנן שיטות רבות להפגת מתחים ולהפחתת סטרס וכל אחד בוחר על פי העדפותיו האישיות . אפשר לנשום עמוק, לעסוק בפעילות גופנית, לעשות מדיטציה, דמיון מודרך, ללכת לפסיכולוג. כל השיטות טובות , תלוי מה יעבוד בשבילך הכי טוב.
במרכז אווי דרור בחרנו בשיטה פסיבית. כל הטיפולים אצלנו פסיבים כך שזה שילוב מתבקש. מטפלים כאן בהפחתת משקל , מיצוק העור וטיפול בצלוליט וכל אלה קשורים בדרך זו או אחרת גם בסטרס. להצלחת הטיפולים הנ"ל ובעיקר להרגשה הטובה של שחרור מסטרס מומלץ בחום לאמץ את הטיפולים האלה.
הטיפול להפחתת סטרס מתבצע במכשיר ייחודי הנראה כמו חללית אישית, ומהווה תחנת התרגעות רב חושית. הטיפול נעים ומרגיע ולהעצמת התחושה והתוצאה הוספנו טיפול באורות (LED)מכלול של אורות בצבעים שונים וגם להם השפעה מיטיבה על הגוף על הנפש ועל העור. יש ספרות ענפה בנושא טיפול באורות. נמנה חלק מהיתרונות: אור אדום מקל על כאבים, מזרז התחדשות סיבי קולגן בעור, משפר מטבולית. צהוב: ממריץ את המערכת החיסונית, משפר את העיכול, משפר זרימת הלימפה, מפחית קמטים. אור ירוק: מרגיע את מערכת העצבים, יעיל למפרקים משפר תהליך ריפוי של פצעים. אור כחול: מרגיע, משחחר ממתחים, מזרז ריפוי פצעים, אנטי בקטריאלי.
מה זו תחנת התרגעות רב חושית? טיפול במכשיר אחד הנוגע כמעט בכל החושים להפחתת סטרס אופטימאלית.

  • מכשיר דמוי חללית המדמה ביצת ענק העוטפת את המטופל/ת ונותנת תחושת הגנה ורוגע.
  • מיטה ארגונומית לנוחות מקסימלית.
  • עיסוי בויברציות הניתן להתאמה אישית.
  • חום בטמפרטורה מותאמת אישית
  • אורות (LED ) בצבעים שונים המקרינים על הגוף בתוך החללית וכן על הפנים .
  • איוורור לפנים בהתאמה אישית.
  • ארומטרפיה ברמת ההרחה כדי להעצים את תחושת הרוגע.
  • ניתן להוסיף חמצן לגוף ולפנים לשיפור זרימת הדם העורית.
  • בחללית, חיבור מיוחד בו ניתן להתחבר למקור מוזיקה אישי (אוזניות או טלפון) אותו מביאים המטופלים ומאזינים למוזיקה על פי בחירתם האישית.
  • חוויה מושלמת להתרגעות והתחזקות.

אולי יעניין אותך גם

לצפייה בכל המאמרים בנושא

טיפולים נוספים

מוצרים

אולי יעניין אותך גם

לצפייה בכל המאמרים בנושא