האם ספורט משפיע על צלוליט?

//האם ספורט משפיע על צלוליט?

האם ספורט משפיע על צלוליט?

איך זה שלספורט אין כל השפעה על מצבורי הצלוליט?

התשובה המלאה לשאלה מתבססת על הבנת מבנה הצלוליט – בניגוד לשכבת שומן אחרת. צלוליט הינה רקמת שומן תת עורית אופיינית לנשים.
רקמה זו בשלבי התפתחותה הראשוניים היא רקמה בריאה וחשובה בהתפתחות האישה. רקמה זו מיועדת לרפד את הירכיים, המותניים הישבן והבטן כהכנת האישה להריון ולידה. הריפוד הזה מקבל את מרקמו הייחודי , המכונה גוף נשי, עם ההתפתחות ההורמונאלית של הנערה הצעירה ובדרך כלל עם קבלת המחזור החודשי.

כשברקמה זו חל ליקוי כלשהו בזרימת הדם בשל גנטיקה, שינויים הורמונאליים, מצב נפשי, מחלות, תרופות, הרגלי תזונה ושתייה לקויים , לבישת מכנסי ג'ינס צמודים לאורך זמן, נעילת נעליים עם עקבים גבוהים, אותה רקמת ריפוד חלקה משנה צורה: תאי השומן מתנפחים ומצטברים סביבם נוזלים עם רעלנים. בנוסף הם "נלכדים" בתאים של סיבי קולגן המתעבים, מתקשים ומתקצרים ככל שתאי השומן גדלים ומכאן מראה של שקעים ובליטות (קליפת התפוז )על פני העור. ככל שהאישה מתבגרת צלוליט יכול להופיע גם באזור הזרועות הגב והשוקיים. מחקרים מראים שכיום כל אישה בתקופה כלשהיא בחייה תפתח צלוליט.

מאחר ואין "ניצול אנרגטי" של גופנו לשכבת שומן זו בשל מיקומה התת עורי, וגופנו לא יכול להשתמש בשומן הזה כאנרגיה לצורכי קיום הגוף – הרי ששכבה זו אינה קשורה ותלויה בשריפת קלוריות כלשהי. ספורט, ככל שטוב לגופנו ולאורח חיינו אינו יעיל כלל וכלל בטיפול באזור הצלוליט.

זאת ועוד, נשים רבות חוות את התופעה ההפוכה: בהיותן מלאות הצלוליט נסתר בשכבות השומן, כשירדו במשקל עד מאד, כשהכושר שרף את מצבורי השומן הן חוות הדגשה (העצמה) של אזור הצלוליט. לפתע גופן החטוב ובעיקר אזור הישבן והירכיים מגלה את מצבורי הצלוליט באופן בולט הרבה יותר. שוב, שכבת שומן זו אינה יכולה להיעלם בשריפת קלוריות שכן אין ניצול אנרגטי ושימוש כלשהו של הגוף בשכבה זו.

מה כן ניתן לעשות כדי למזער ולצמצם צלוליט?

ניתן לפעול ישירות (באופן חיצוני) על אזור הצלוליט בכל חלק בגוף. תזונה נכונה, שתיית מים סבירה, 10-15 כוסות ביום, סילוק רעלים ע"י חום ויברציה ועיסוי ממוקד מזרז התחדשות סיבי קלוגן (סיבים ביולוגיים המקנים את חוזקו וגמישותו של העור), ממריץ את מחזור הדם המביא חמצן לאזור ויוצר מצב חדש בו רקמת הצלוליט מצטמצמת, מאבדת נפח ומחזירים לעור את המראה המוצק יותר, ההדוק יותר, הבריא יותר.

2018-09-16T16:42:50+03:00צלוליט|