הצרת היקפים בירכיים

//הצרת היקפים בירכיים

הצרת היקפים בירכיים

כל אדם נולד עם מבנה גוף שונה הנקבע לרוב לפי קוד גנטי העובר בירושה. ישנם אנשים גבוהים, נמוכים, צרים ורחבים, רזים ושמנים.
לנו הנשים, שני מבני גוף מובהקים: מבנה תפוח ומבנה אגס. המבנה ממש לא קשור להיותנו שמנות או רזות. זה מבנה שירשנו שאינו קשור ישירות למשקל, המתבטא בעיקר במבנה הירכיים , הבטן והמותניים.

מה ההבדל בין מבני הגוף השונים שלנו?

  • מבנה תפוח: מתאפיין בדרך כלל בירכיים צרות וישרות. אין "כריות" בצדדים החיצוניים של הירכיים. לעומת זאת הבטן תהיה תמיד בולטת וככל שמתבגרים גם המותניים ("שניצלים") מתחילים להתבלט.
  • מבנה אגס: מתאפיין, בדרך כלל, במותניים צרות , בטן שטוחה , בעיקר לפני לידות, וירכיים רחבים. גם כשמדובר במבנה ירכיים רחבים – נושא זה משתנה מאישה לאישה. הרוחב של הירכיים יכול להיות יפה ופרופורציונאלי לגוף (כמו בקבוק קוקה קולה) או שיכול להיות רחב מאד, גבשושי ובדיספרופורציה לגוף.

מה גורם למבנה גוף שונה בין נשים?

מבנה הגוף קשור ישירות לגנטיקה שלנו. ישנו גם קשר אתני כמובן. באזורים מסוימים על הגלובוס נשים נולדות עם גנים שיובילו לירכיים וישבן רחבים בהתבגרותן ובאזורים אחרים נשים מתפתחות עם גוף צר וגבוה הנשמר ללא מאמצים גם לאחר הלידות.

מה קורה כשמשמינים?

הסברה הרווחת היא שבגיל ההתבגרות, לאחר תחילת המחזור החודשי אצל האישה, לא נוצרים תאי שומן נוספים בגוף. כשמשמינים תאי השומן הקיימים גדלים, מתרחבים, צוברים נפח בגלל תוספת השומן המצטברת בתאים הקיימים.

מחקר שנעשה ב-MAYO CLINIC בארה"ב אולי סותר את הסברה הזאת. החוקרים מצאו כי באזור הירכיים נשארו תאי השומן באותו גודל, גם לאחר השמנה ותוספת הרקמה נוצרה כתוצאה ישירה של עלייה במספר תאי השומן ברקמה.

החדשות הטובות הן שתוספת שומן בירכיים היא יותר בריאה מתוספת שומן בבטן. נכון שקשה "להתנחם" בהסבר הזה כשהג'ינס מתפוצצים על הגוף ודרושה באופן דחוף טוניקה כדי לכסות.

גורמים נוספים להתרחבות באזור הירכיים

הריון ולידה. רקמת השומן בירכיים הנה בעצם הריפוד שבה חנן הטבע את האישה כהכנה לקראת הורות ולידה. זאת בעצם אותה הרקמה שבשלב כלשהוא בחיים תיהפך לרקמת צלוליט. על כך בכתבה אחרת.

אורח חיים. כשאוכלים מאכלים עתירי שומן מן החי, פחמימות וסוכרים, יושבים הרבה כתוצאה מהעסוקים שלנו ומאורח החיים לו הורגלנו, מן הסתם צוברים שומן על פי מבנה הגוף. נשים בעלות מבנה אגס יצברו שומן באזור הירכיים והישבן. נשים בעלות מבנה גוף תפוח יצברו שומנים בבטן.

גיל. עם העלייה בגיל, הגוף שלנו משתנה ובדרך כלל לא לטובה. השרירים הופכים רופסים יותר, העור מאבד מרמת האלסטיות שלו, הגוף משנה אט אט צורה. כשמבנה הגוף הוא אגס, בגיל המבוגר בדרך כלל הירכיים תהינה יותר רחבות והעור יותר רופס.

מה נוכל להשיג בחדרי הכושר?

העסוק בספורט הוא בריא וחלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא. יש אנשים שגם אוהבים לעסוק בפעילות ספורטיבית. לא כולם. ספורט אירובי הוא בריא ולעיתים אף מהנה כמו הליכה, ריצה, אופניים. אם נרצה להתמקד בתרגילים אנאירוביים באזורים ספציפיים כמו ירכיים יהיה קשה מאד להשיג תוצאות נראות לעין: התרגילים די מתישים וצריך להקפיד ולאורך המון זמן עד שנראה , אם בכלל ,תוצאה שגם היא בדרך כלל מזערית. לא סוד שהתרגילים באמצעות מכשירים הם לעיתים משעממים ומתישים והתוצאה נראית רק אחרי הרבה מאד השקעה.

הצרת היקפים במרכז אווי דרור

מה בכל זאת ניתן לעשות? במרכז אווי דרור לאסתטיקה אינטגרטיבית, כבר למעלה משני עשורים, מצרים היקפים ומחטבים את הגוף תוך כדי ירידה במשקל וצמצום מצבורי הצלוליט וזאת ללא כל מאמץ פיזי מצד המטופלת.

סדרת פגישות טיפוליות מותאמות אישית במהלך פגישת אבחון מדויקת. הטיפולים פותחו בתחילה על פי פרוטוקול אמריקאי ושופרו ושודרגו במהלך השנים על פי הדרישות הספציפיות של הקהל הישראלי. כיום היא שיטה ייחודית למרכז אווי דרור ומהמובילות בתחום. בכל פגישה טיפולית מתקיימים שני טיפולים שונים בשני מכשירים שונים . לכל מכשיר מטרה טיפולית שונה המלווה בחומרים שונים הנמרחים על הגוף במהלך הטיפול. כל החומרים מיוצרים על פי פורמולה בלעדית למרכז לטיפול בצלוליט. טיפול ראשון מיועד לשריפת קלוריות ללא מאמץ ושיפור מטבולי. בטיפול זה תוך כדי שכיבה רגועה, מעלים את טמפרטורת הגוף. מחקרים מראים כי על כל מעלת חום שהגוף מעלה במהלך הטיפול, חל שיפור מטבולי של 6%. שיפור מטבולי פירושו בין השאר, ירידה יותר מהירה במשקל ופינוי רעלים יותר אפקטיבי.

בטיפול השני הנעשה מיד בהמשך באמצעות מכשיר ייחודי הפועל לפי עקרון של ויברציה אנדרמית, מתמקדים על פי נתוניה האישים של כל מטופלת ועל פי הנחיות מדויקות שניתנו על ידי המאבחנת. הטיפול מפרק ומפזר את מצבורי השומן התת עורי, מעודד התחדשות סיבי קולגן בעור. סיבי הקולגן מקנים לעור את חוזקו וגמישותו. התוצאה המתקבלת: ירידה בהיקפים, גוף יותר "אסוף" עור יותר חלק ומוצק. ספציפית בירכיים: עור יותר חלק ופחות גבשושי, ירכיים יותר צרות , אסופות ויותר פרופורציונאלית למבנה הגוף.

2018-11-13T09:34:11+02:00הצרת היקפים|