חיטוב הבטן אחרי לידה

//חיטוב הבטן אחרי לידה
חיטוב הבטן אחרי לידה

בעוד שהלידה מסמלת התחלה חדשה ונפלאה עבור המשפחה, היא גם מסמלת את הרגע שבו גוף האישה חוזר להיות שלה באופן בלעדי ונתון לצרכיה בלבד. כחלק מכך, נשים רבות מעוניינות להשיל את הקילוגרמים העודפים מההריון ולהתחטב. מה כרוך בחיטוב הבטן אחרי לידה ומה חשוב לדעת בנושא? כל התשובות במאמר שלפניכם.

חשיבות החיטוב – לא מה שחשבתם

יש לעיתים איזו ביקורת סמויה כלפי נשים המביעות עניין גלוי בהשלת הקילוגרמים העודפים מההריון וחיטוב הגוף ישר לאחר הלידה. בעוד שכמובן שכל אישה מרגישה אחרת לאחר ההריון, וחשוב להדגיש כי אין כאן אמת אובייקטיבית – כל אישה יודעת מה נכון עבורה ומהו הקצב שהיא מעוניינת להתקדם בו, הרי שלירידה במשקל ולחיטוב הבטן אחרי לידה עשויות להיות השפעות משמעותיות. תקופת ההריון והתקופה לאחר הלידה מלוות בשינויים הורמונליים אשר עלולים להוציא מאיזון, וכאשר מוסיפים לכך את השינויים הגופניים הניכרים שעוברים על האישה – הרי שהדרך לכך שתחוש ניתוק מגופה עלולה להיות קצרה, מה שעשוי להשפיע גם על מצבה הנפשי. מכאן שחשיבות החיטוב אינה מסתכמת רק בצורך האסתטי, אלא שיש בכך משום לקיחת בעלות מחודשת על הגוף.

שמירה על תפריט המסייע לחיטוב

התזונה הים תיכונית יצרה לעצמה שם דבר בעולם בתור היותה הפיתרון האידיאלי לצורת אכילה מאוזנת ובריאה, אשר מעודדת הן ירידה במשקל והן את חיטוב הגוף – והיא מומלצת מאוד לאחר הלידה (ולאחר ההנקה). היא מסייעת בהפיכת אורח החיים לבריא יותר, במיוחד כאשר משלבים אותה עם פעילות גופנית, בשל היותה עשירה בחומצות שומן בלתי רוויות, פחמימות מורכבות, סיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים. היא למעשה כוללת צריכת ירקות ופירות טריים, דגים, שומנים בריאים כגון אגוזים ושמנים איכותיים, דגנים מלאים כגון חיטה מלאה ופסטה מלאה, קטניות כגון חומוס ושעועית ואף מעט מוצרי חלב – כל זאת בשילוב עם שתיית מים מרובה.

חיטוב הבטן אחרי לידה? רק בשיטה האינטגרטיבית

השיטה האינטגרטיבית, אשר פותחה על ידי אווי דרור, מנכ"לית ובעליה של המרכז לטיפול בצלוליט מציעה את הפיתרון האולטימטיבי לחיטוב הבטן אחרי לידה. תוכנית הטיפולים נקבעת עבור כל מטופלת באופן ספציפי בהסתמך על נתוניה האישיים ובהתבסס על תוצאות האבחון הראשוני. יש להדגיש כי ככל שמגיעים סמוך יותר ללידה, כך התוצאות המתקבלות טובות ומשמעותיות יותר – אך עם זאת, הטיפול אינו מתאים בזמן הנקה, ויש לחכות שלושה חודשים לאחר ניתוח קיסרי. הדבר החשוב ביותר הוא לזכור שיש להתאזר בסבלנות ולא להתייאש – על אף שברגעים מסוימים זה עשוי להרגיש כמשימה בלתי אפשרית, שילוב השיטה האינטגרטיבית עם תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית בהחלט תביא לתוצאות נפלאות, ותסייע להשיב את הגוף למסלול במהירות האפשרית.