עובדות על סימני הריון

עמוד הבית / סימני מתיחה / עובדות על סימני הריון
עובדות על סימני הריון

אין ספק כי הריון הוא אחד מפלאי הבריאה, אך התופעה הנפוצה של סימני הריון, המוכרים גם בשם "סימני מתיחה", גורמת ללא מעט נשים לחוש אי נוחות לנוכח המראה ולהימנע מלהחשף. מהם סימני הריון, כיצד הם נגרמים וכמובן – איך אפשר לטפל בהם ולהעלים אותם? כל התשובות לכך במאמר שלפניכם.

מהם סימני הריון?

סימני הריון הם למעשה פסים אדומים, סגולים או לבנים המופיעים על העור. בתקופת ההריון הם נפוצים במיוחד באזור הבטן והירכיים, אך עשויים להופיע גם בחזה ובזרועות. הסיבה להופעתם היא שכאשר נפח הגוף משתנה דרסטית, סיבי הקולגן והאלסטין, אשר הם המרכיבים של רקמת העור והאחראים על גמישותו, מנסים להתאים את עצמם לנפח החדש והדבר יוצר קרע או שבר בשכבת העור הפנימית, מה שיוצר את סימני המתיחה האלו. מדובר בתופעה נפוצה ביותר, כאשר הסטטיסטיקה שפורסמה על ידי אגודת רופאי העור האמריקאית חושפת כי אצל כ-90% מהנשים יופיעו סימנים אלו במהלך ההריון.

השפעתם של סימני ההריון

בעוד שסימנים אלו אינם מזיקים ואין להם כל השלכה בריאותית, יש להם, לא פעם, השפעה על האופן שבו האישה מרגישה עם עצמה ועם גופה. ההריון הוא תקופה בה הגוף משתנה, ובעוד שמדובר בדבר טבעי והגיוני, לא פעם קשה להכיל את השינויים האלו. סימני המתיחה גורמים לנשים רבות לחוש כי מדובר בבעיה אסתטית, וכי אין באפשרותן לחשוף את העור שלהן. הדבר עשוי לפגוע בתחושת הביטחון העצמי, בתחושת החיבור עם הגוף ואף לגרום להן להימנע מפעילויות מסוימות, כמו למשל הליכה לים.

הזמן עושה את שלו?

בעוד שלזמן יש אפקטיביות מסוימת, ופעמים רבות כשחולף זמן מה לאחר היווצרותם של סימני המתיחה, הם הופכים מאדומים-סגולים ללבנים, דבר אשר גורם להם להיות מעט פחות מורגשים, אין מדובר בתרופת קסם. ככל שמתחילים לטפל בסימנים בסמוך יותר לזמן הופעתם, כך תוצאות הטיפול יהיו מוצלחות יותר. חשוב לציין כי עוד לא קיים כיום טיפול אשר ביכולתו להשיב את הגלגל לאחור ולהעלים לחלוטין את הסימנים מהעור, אך בהחלט ניתן לשפר את המצב באופן ניכר, לטשטש את הסימנים משמעותית ולהמנוע את היווצרותם של סימנים נוספים.

הפתרון האידיאלי לטיפול בסימני הריון

השיטה האינטגרטיבית אשר פותחה על ידי אווי דרור, מנכ"לית ובעליה של המרכז לטיפול בצלוליט מציעה את הפיתרון האולטימטיבי לטיפול בסימני הריון. מדובר על שיטה המאפשרת אבחון פרטני המנבא מראש את אפקטיביות הטיפול בסימני הריון, וחוזה את מידת הצלחתו. אבחון זה מאפשר למטופלים להיערך מראש לתוצאות מציאותיות שהן העלמה של סימני הריון המטופלים ממש בסמוך למתיחה, ולקבל הערכה של כמות הטיפולים שתידרש על מנת להביא את עורם למצב הטוב והאסתטי ביותר האפשרי. הטיפולים עצמם נעימים, מרגיעים ובריאים, ללא כל כאב או מאמץ וללא צורך בזמן החלמה.

2019-08-05T11:58:25+02:00סימני מתיחה|