מה ההבדל בין סימני מתיחה לבנים לאדומים?

//מה ההבדל בין סימני מתיחה לבנים לאדומים?
מה ההבדל בין סימני מתיחה לבנים לאדומים?

סימני מתיחה הם פסים אדומים או לבנים המופיעים על הגוף, לרב במהלך הריון או לאחר שינויים קיצוניים במשקל. מה ההבדל בין הסימנים האדומים ללבנים, ומהו הקשר בין צבעם של הסימנים לאפקטיביות הטיפול? ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי בנושא במאמר שלפניכם.

מהם סימני מתיחה?

כאמור, סימני מתיחה הם למעשה פסים אדומים או לבנים המופיעים על העור. הסיבה לכך היא שכאשר נפח הגוף משתנה בצורה דרסטית, סיבי הקולגן והאלסטין, אשר הם המרכיבים של רקמת העור והאחראים על חוזקו וגמישותו, מנסים להתאים את עצמם לנפח החדש והדבר יוצר קרע או שבר בשכבת העור הפנימית, דבר היוצר את סימני המתיחה האלו. בעוד שהם נפוצים במיוחד באזור הבטן והירכיים, הם בהחלט עשויים להופיע גם בחזה ובזרועות. הסיבות להופעתם הן לרב כתוצאה מהריון או מקפיצות משמעותיות במשקל, אך הם עלולים לצוץ גם אצל אנשים צעירים בשל נטייה גנטית או בשל שינויים הורמונליים.

משמעות ההבדל בצבעי הסימנים

כאשר הסימנים מופיעים לראשונה, צבעם לרב הוא אדום-סגול עז, וכאשר חולף הזמן הם הופכים ללבנים. חשוב לציין כי כשזה מגיע לטיפול בסימני המתיחה, לתזמון יש השפעה מכרעת על ההצלחה ואיכות התוצאות. ככל שמתחילים לטפל בנושא מוקדם יותר, סמוך ככל הניתן להופעתם של הסימנים, הסיכויים לקבלת תוצאות משמעותיות ומשביעות רצון גדלות. מאידך, כאשר הסימנים הופכים ללבנים הם כבר מעין צלקות ישנות אשר לא ניתן לחולל במראן שינוי רב.

שיטות טיפול נפוצות בסימני המתיחה

שיטות הטיפול בסימני הריון כוללות הן טיפולים רפואיים, והן טיפולים ביתיים. שיטות הטיפול הרפואיות כוללות לייזר וקילוף עור כימי. המטרה בטיפולים אלו היא לגרום לפגיעה בתאי שכבות העור הפנימיות וכתוצאה מכך לגרום לגוף לייצר סיבי קולגן ואלסטין חדשים. הטיפולים הביתיים כוללים שתייה מרובה של מים, שכן יובש תורם להיווצרותם של הסימנים, ושימוש בקרמים כמו ויטמין E או חמאת שיאה אשר נחשבים ליעילים במידת מה ביכולתם לטשטש את הסימנים.

השיטה האינטגרטיבית

השיטה האינטגרטיבית אשר פותחה על ידי אווי דרור, מנכ"לית ובעליה של המרכז לטיפול בצלוליט מציעה את הפיתרון האולטימטיבי לטיפול בסימני מתיחה. הסיבה העיקרית להיותו של הטיפול אפקטיבי היא חידוש סיבי הקולגן בעור הנעשה באמצעותה, דבר אשר יוצר שיפור משמעותי בסימנים הקיימים, אך גם מסיייע במניעת היווצרותם של סימנים חדשים ומעניק לעור את המראה האסתטי והטוב ביותר שניתן.

2019-08-09T07:42:52+03:00סימני מתיחה|