הכל על סימני מתיחה

//הכל על סימני מתיחה
הכל על סימני מתיחה

סימני מתיחה בעור, בשפה רפואית סטריאות, הנם בעיה אסתטית נפוצה. כ-90% מהנשים בהריון יפתחו סימני מתיחה בבטן ובשדיים. חלק גדול מהנערות המתבגרות ואחוז יותר קטן של נערים מתבגרים יפתחו אף הם סימני מתיחה בעיקר באזור הירכיים הישבן וגב תחתון.

מה גורם להיווצרות סימני מתיחה בעור?

התשובה היא פשוטה: הימתחות העור. העור שלנו בנוי משלוש שכבות עיקריות. השכבה האמצעית, דרמיס, מכילה את רקמת החיבור עם סיבי קולגן ואלסטין. סיבים אלה הם הם שמקנים לעור את חוזקו וגמישותו. כשהעור נמתח ונמתח יתחילו להיפגע ולהיקרע סיבי הקולגן. אפשר לדמיין סרט גומי המורכב מהמון חוטי גומי דקים. כשנמתח את סרט הגומי הוא יישאר גמיש וחלק עד גבול היכולת שלו. כשמתחנו יותר מדי חוטי הגומי העדינים יתחילו להיקרע. זה הקרע בעור.

מתי נוצרים סימני המתיחה בעור?

בזמן ההריון: ככל שהבטן גדלה יותר יש סיכוי שייוצרו קרעים בעור כלומר סימני מתיחה. באותה תקופה של ההיריון גם השדיים גדלים ומתנפחים כתוצאה משינויים הורמונאליים ולכן יש סיכוי שסימני המתיחה יופיעו גם בשדיים.

בגיל ההתבגרות: נערים ונערות מתבגרים יכולים לפתח סימני מתיחה בעור כתוצאה מצמיחה מהירה לגובה ושינויים הורמונאליים.

בדרך כלל סימני מתיחה בעור, כמו תופעות רבות אחרות בגוף, הם פונקציה של יותר מגורם אחד. מעורבים כאן גם גנטיקה ומוצא אתני.

האם סימני המתיחה מסוכנים?

ממש לא! סימני מתיחה הם לא מחלה. זו היא בעיה אסתטית. למרות זאת, אין ספק שמי שחווה את התופעה מרגיש אי נוחות להיחשף ומחפש פתרונות.

מהו הפתרון לסימני המתיחה?

בדומה לבעיות אסתטיות אחרות הרפואה ומדע האסתטיקה נרתמים לחפש פתרונות ולתת מענה. לצערנו, לא נמצא עדיין פתרון חד משמעי לסימני המתיחה, כלומר לא ניתן להעלימם לחלוטין, אך ניתן בהחלט לשפר ולעדן את הנראות בדרכים שונות.

בזמן הריון ניתן למרוח קרם המכיל ויטמין E באזור הבטן והשדיים. בתקופה זו לא מומלץ להשתמש בטיפולים המערבים מכשור.

מהם הטיפולים הקיימים לסימני המתיחה?

ישנם טיפולים מגוונים שרובם ככולם אינם מעלימים את סימני המתיחה אך משפרים את הנראות בדרגה זו או אחרת:

טיפולי לייזר, טיפולים בשיטה האינטגרטיבית, זריקות, גלי רדיו, קרמים שונים.

במרכז אווי דרור לאסתטיקה אינטגרטיבית הטיפול למיצוק העור מוכיח את יעילותו גם בשיפור ועידון סימני מתיחה, כבר למעלה משני עשורים

כפי שכבר הזכרנו, מאפייני סימני המתיחה הם החלשות וקרע בסיבי הקולגן בעור. הטיפולים לחיטוב הגוף ומיצוק העור הם סדרת טיפולים המתבצעים באמצעות שני מכשירים שונים. הטיפולים הם בלתי פולשניים, מאד נעימים ומרגיעים. בעיקרון הטיפול גורם להמרצת מחזור הדם המספק חמצן ומזון לרקמות ולתאים, מגביר את חילוף החומרים בתאים, עוזר בפינוי רעלים מהגוף. כתוצאה מהרענון השיטתי ואספקת דם טובה יותר לרקמות השונות בגוף כולל העור, אחת התוצאות המתועדות בתמונות היא שיפור משמעותי בסימני המתיחה.

האם ניתן לשמור על התוצאות לאורך זמן?

אצלנו מתעדים את התוצאות יחד עם תוצאות של חיטוב הגוף ומיצוק העור ולכן ניתן לומר כי נדרשים בממוצע כשנים עשר טיפולים, תלוי במצב ההתחלתי ובגיל המטופלת. לאחר מכן תחזוקה פעם בחודש עד חודשיים.

2018-09-16T16:48:07+03:00סימני מתיחה|