סימני מתיחה בגיל ההתבגרות

//סימני מתיחה בגיל ההתבגרות
סימני מתיחה בגיל ההתבגרות

בעוד שמקובל להניח כי סימני מתיחה מתרחשים בסמוך להריון או לשינוי דרסטי במשקל, הרי שסימני מתיחה בגיל ההתבגרות הם תופעה די נפוצה הנגרמת, בדרך כלל, כתוצאה משינויים הורמונליים. מהם סימני מתיחה וכיצד הם נוצרים, מה חשוב לדעת על הטיפול בהם בגיל ההתבגרות ומהו הטיפול האפקטיבי ביותר בהם? התשובות במאמר.

היווצרותם של סימני המתיחה

סימני מתיחה הם למעשה פסים אדמדמים-סגולים או לבנים המופיעים על העור, אשר בעוד שנהוג לחשוב כי הסיבות המקובלות להופעתם הם הריון או שינויים משמעותיים במשקל, הם עלולים להיווצר גם אצל אנשים צעירים, ובפרט בגיל ההתבגרות, בשל נטייה גנטית או בשל שינויים הורמונליים. כאשר נפח הגוף משתנה בצורה דרסטית, סיבי הקולגן והאלסטין, אשר הם המרכיבים של רקמת העור והאחראים על חוזקו וגמישותו, מנסים להתאים את עצמם לנפח החדש והדבר יוצר קרע או שבר בשכבת העור הפנימית, מה שיוצר את סימני המתיחה האלו.

השפעותיהם של סימני מתיחה בגיל ההתבגרות

על אף שחזותם של סימני המתיחה עשויה להבהיל, חשוב קודם כל להיות מודעים לכך שהם אינם גורמים לנזק או מהווים איזושהי בעיה בריאותית. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מההשפעה הנפשית שעלולה להיות לסימנים, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בנערים מתבגרים. גיל ההתבגרות מלא באמוציות ומלווה, לא פעם, בתחושות חוסר ביטחון עצמי בכלל, וחוסר ביטחון בגוף המשתנה והמתעצב בפרט, וסימני המתיחה עלולים להחמיר את התחושות הקשות האלו, וליצור מציאות מאתגרת עבור אותם מתבגרים הסובלים מכך.

הטיפול האידיאלי בסימני המתיחה

מאחר וביססנו כי ההשלכות הנפשיות של סימני מתיחה בגיל ההתבגרות עלולות להיות משמעותיות, חשוב לנקוט בדרך פעולה שתשפר את המצב בצורה ניכרת. בעוד שרב שיטות הטיפול הקיימות כיום בשוק אינן יותר מדי אפקטיביות, השיטה האינטגרטיבית אשר פותחה על ידי אווי דרור, מנכ"לית ובעליה של המרכז לטיפול בצלוליט מציעה את הפיתרון האולטימטיבי לטיפול בבעיה. הסיבה העיקרית להיותו של הטיפול אפקטיבי עבור סימני מתיחה בגיל ההתבגרות היא חידוש סיבי הקולגן בעור, דבר אשר יוצר שיפור משמעותי בסימנים הקיימים, כמו גם מסיייע במניעת היווצרותם של סימנים חדשים. בנוסף, ישנם מוצרים מיוחדים לסימני מתיחה אשר ניתן לרכוש בקליניקה, והשילוב בין הטיפול עצמו לשימוש בקרמים מביא לתוצאות המשמעותיות והמספקות ביותר.

2019-08-05T12:40:35+03:00סימני מתיחה|