הצרת היקפים בבטן ובמתניים

//הצרת היקפים בבטן ובמתניים

הצרת היקפים בבטן ובמתניים

כל אדם נולד עם מבנה גוף שונה והמדע בא ומסדר אותנו לפי קטגוריות. ישנם אנשים גבוהים, נמוכים, צרים ורחבים, רזים ושמנים.

אנו הנשים מחולקות לשני מבני גוף מובהקים: מבנה תפוח ומבנה אגס. המבנה ממש לא קשור להיותך שמנה או רזה. זה מבנה גוף ולא משקל, המתבטא בעיקר במבנה הירכיים , הבטן והמותניים.

כיצד ניתן לזהות מבני גוף שונים?

מבנה אגס מתאפיין בדרך כלל במותניים צרות, בטן שטוחה, בעיקר לפני לידות, וירכיים רחבים. כשאני אומרת ירכיים רחבים גם זה משתנה מאישה לאישה. הרוחב של הירכיים יכול להיות יפה ופרופורציונאלי לגוף כמו בקבוק קוקה קולה או שיכול להיות רחב מאד, גבשושי ובדיספרופורציה לגוף.

מה משפיע על שוני במבנה הגוף?

מבנה הגוף קשור לגנטיקה. ישנו גם קשר אתני. באזורים מסוימים על הגלובוס נשים נולדות עם הגנים שיובילו לירכיים וישבן רחבים בהתבגרותן ובאזורים אחרים נשים מתפתחות עם גוף צר וגבוה הנשמר בדרך כלל גם לאחר הלידות.

מה בעצם קורה בגוף כשמשמינים?

הסברה הרווחת היא שבגיל ההתבגרות, לאחר תחילת המחזור החודשי אצל האישה, לא נוצרים תאי שומן נוספים בגוף. כשמשמינים תאי השומן הקיימים גדלים, מתרחבים, צוברים נפח בגלל תוספת השומן המצטברת בתאים הקיימים.

רופאים מזהירים מפני שומן בטני וטוענים שהוא מאד לא בריא . הסיבה העיקרית היא הקרבה של שומנים אלה לאיברים הפנימיים ובעיקר ללב. לפי אותה הטענה השומן באזור הירכיים הוא יותר בריא.

גורמים נוספים להתרחבות, הדורשת הצרת היקפים באזור הבטן והמותניים

אורח חיים: כשאוכלים מאכלים עתירי שומן מן החי, פחמימות וסוכרים, יושבים הרבה כתוצאה מהעסוקים שלנו, מן הסתם צוברים שומן על פי מבנה הגוף. נשים בעלות מבנה אגס יצברו שומן באזור הירכיים והישבן. נשים בעלות מבנה גוף תפוח יצברו שומנים בבטן.

הריון ולידה: רקמת השומן בירכיים, ובבטן הנה בעצם הריפוד שבה חנן הטבע את האישה כהכנה לקראת הורות ולידה. זאת בעצם אותה הרקמה שבשלב כלשהוא בחיים תיהפך לרקמת צלוליט. על כך בכתבה אחרת. הבטן והמותניים נמתחים ומתרחבים כתוצאה מההיריון. לאחר הלידה לא תמיד הבטן חוזרת לגודלה הקודם, יותר נכון להיות שטוחה ומוצקה כמו לפני ההיריון. על פי רוב זה לא קורה. זה תלוי בדרגת ההימתחות של הרקמות ובגנטיקה (כן, שוב גנטיקה) של האם הטריה. כשההיריון מתרחש בגיל מבוגר יחסית גדלים הסיכויים להשארות עם בטן מוגדלת ורפויה לאחר הלידה.

גיל: עם העלייה בגיל, הגוף שלנו משתנה ובדרך כלל לא לטובה. כשמבנה הגוף הוא תפוח, בגיל המבוגר בדרך כלל הבטן תהיה יותר גדולה ולעיתים גם יותר רפויה. שתי סיבות עיקריות לכך: עם העליה בגיל כל שרירי הגוף הופכים לחלשים יותר וגם שרירי הבטן ואז הבטן נראית יותר תפוחה וגדולה , קשה יותר ללבוש בגדים צמודים. סיבה שניה היא הורמונאלית: כשהמחזור החודשי נפסק וכמות האסטרוגן (הורמון נשי) יורדת, כל פיזור השומן בגוף משתנה ולצערנו , בעלות מבנה תפוח, השומן מתרכז באזור הבטן.

מה ייתן חדר כושר?

העסוק בספורט הוא בריא וחלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא. יש אנשים שגם אוהבים לעסוק בפעילות ספורטיבית. לא כולם. ספורט אירובי הוא בריא ולעיתים אף מהנה כמו הליכה , ריצה, אופניים. התרגילים האנארוביים, אם נרצה להתמקד איתם באזורים ספציפיים כמו בטן ומותניים, יהיה קשה מאד להשיג תוצאות נראות לעין: התרגילים די מתישים וצריך לעשות מהם המון ולאורך המון זמן עד שנראה, תוצאה כלשהיא. לא סוד שהתרגילים באמצעות מכשירים הם לעיתים משעממים ומתישים והתוצאה מגיעה רק אחרי הרבה מדי זמן.

מה בכל זאת ניתן לעשות?

במרכז לטיפול בצלוליט כבר למעלה משני עשורים מטפלים בהצרת היקפים באזורים נבחרים ומחטבים את הגוף תוך כדי ירידה במשקל וצמצום מצבורי הצלוליט וזאת ללא כל מאמץ פיזי מצד המטופלת.

סדרת פגישות טיפוליות מותאמות אישית במהלך פגישת אבחון מדויקת. הטיפולים פותחו בתחילה על פי פרוטוקול אמריקאי ושופרו ושודרגו במהלך השנים על פי הדרישות הספציפיות של הקהל הישראלי. כיום היא שיטה ייחודית למרכז אווי דרור לאסתטיקה אינטגרטיבית ומהמובילות בתחום. בכל פגישה טיפולית מתקיימים שני טיפולים שונים בשני מכשירים שונים . לכל מכשיר מטרה טיפולית שונה ומלווה בחומרים שונים הנמרחים על הגוף במהלך הטיפול. כל החומרים מיוצרים על פי פורמולה בלעדית למרכז אווי דרור. טיפול ראשון מיועד לשריפת קלוריות ללא מאמץ ושיפור מטבולי. בטיפול זה תוך כדי שכיבה רגועה, מעלים את טמפרטורת הגוף. מחקרים מראים כי על כל מעלת חום שהגוף מעלה במהלך הטיפול, חל שיפור מטבולי של 6%. שיפור מטבולי פירושו בין השאר, ירידה יותר מהירה במשקל ופינוי רעלים יותר אפקטיבי.

בטיפול השני הנעשה מיד בהמשך באמצעות מכשיר ייחודי הפועל לפי עקרון של ויברציה אנדרמית, מתמקדים על פי נתוניה האישים של כל מטופלת ועל פי הנחיות מדויקות שניתנו על ידי המאבחנת. הטיפול מפרק ומפזר את מצבורי השומן התת עורי, מעודד התחדשות סיבי קולגן בעור. סיבי הקולגן מקנים לעור את חוזקו וגמישותו. התוצאה המתקבלת: ירידה בהיקפים, גוף יותר "אסוף" עור יותר חלק ומוצק. ספציפית בבטן ובירכיים: עור יותר חלק ופחות גבשושי, מותניים יותר צרות ואסופות בטן שטוחה יותר, רוחב הירכיים מצטמצם וכל הגוף הופך ליותר פרופורציוני. מידת בגדים יותר קטנה והרגשה כללית הרבה הרבה יותר טובה.

2018-09-16T16:46:13+03:00הצרת היקפים|